Rychlé odesílání zásilek v Česku a na Slovensku 🚚             Nabízíme kvalitní řemeslné chilli omáčky 🔥             Největší výběr chilli omáček z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom místě 💥

7 důvodů, proč jíst více pálivého jídla jako chilli omáčky a chilli papričky.

Delší život
The New York Times napsal v roce 2015 o studii, která dokázala, že pálivá jídla jsou spojena s delším životem. Vědci z amerického Harvardu analyzovali čínskou studii, ve které bylo po dobu sedmi let sledováno nejméně 485 000 Číňanů. Lidé, kteří používali chilli papričky (a další koření) k dochucení jídla, měli o 10 % nižší pravděpodobnost předčasného úmrtí. U lidí, kteří jedli kořeněná jídla nejméně 6 až 7krát týdně, bylo toto procento dokonce 14 %. Souvislost mezi pikantním jídlem a delším životem je ještě silnější než mezi alkoholem a stárnutím a s největší pravděpodobností je způsobena látkou kapsaicin, která je v paprikách tak hojná.

Méně nemocí
Vědci z Harvardu, kteří analyzovali čínskou studii, také zjistili, že kořeněná jídla mají následující zdravotní přínosy:

  • menší šance na rakovinu
  • nižší riziko kardiovaskulárních onemocnění díky charakteru snižujícím cholesterol
  • menší pravděpodobnost onemocnění dýchacích cest

Kapsaicin je prý zvláště účinný proti nádorům. Vědci u myší otestovali, že kapsaicin zničil asi 80 % rakovinných buněk u a zmenšil nádory na pětinu jejich velikosti.

Inhibuje zánět
Látka kapsaicin, díky které jsou papriky tak neuvěřitelně zdravé, tlumí zánět a dokonce s ním bojuje.

Pomáhá bojovat proti bolestem hlavy
Zázračná složka kapsaicin má analgetický účinek (utišuje bolest). Zejména v kombinaci s kofeinem jde o zbraň, kterou lze použít proti bolestem hlavy a vznikajícím migrénám.

Ztráta váhy
Podle výzkumu kapsaicin pomáhá vašemu tělu spalovat více kalorií, zrychluje metabolismus o 5 % a může zvýšit spalování tuků až o 16 %. To je způsobeno termogenním efektem, který uvádí váš metabolismus do režimu spalování tuků.

Snižuje krevní tlak
Papričky obsahují vitamíny A a C, které posilují vaše cévy. Kapsaicin zajišťuje, že vám bude lépe proudit krev celým tělem. Tyto dvě kombinace udržují zdravé srdce a krevní cévy a stabilní krevní tlak. Se špatnou hladinou cholesterolu vám dokážou papričky také velice pomoct.

Snižuje stres
Serotonin je hormon dobrého pocitu, který podporuje pojídání pálivého. Jste v nějakém útlumu? Čas sníst Carolina Reaper! Nebo pořádná dávka pálivé omáčky. To bude stačit.

Teď už samozřejmě zbývá udělat jen jednu věc: ponořit se do našeho sortimentu pálivých omáček a vybrat si ty, které vám padnou do chuti. Chilli omáček není nikdy dost!