Rychlé odesílání zásilek v Česku a na Slovensku 🚚             Nabízíme kvalitní řemeslné chilli omáčky 🔥             Největší výběr chilli omáček z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom místě 💥

Aaron Franklin Barbecue - Legenda za grilem

Home - Franklin Barbecue

Aaron Franklin, známý svým jedinečným mistrovstvím v BBQ a svými skromnými začátky, vzal kulinářský svět útokem. V tomto článku se ponoříme do mimořádné cesty Aarona Franklina, prozkoumáme jeho charakteristické techniky a lákavé výtvory.

Začátky: Vášeň pro grilování
Cesta Aarona Franklina k tomu, aby se stal legendou grilování začala jednoduchou vášní pro dobré jídlo. Franklin se narodil a vyrůstal v Texasu a od mládí byl obklopen bohatou tradicí grilování. Během studií na vysoké škole začal experimentovat s uzením masa pomocí malé domácí udírny. To byl počátek toho, z čeho později vzniklo Franklin Barbecue - světově proslulá BBQ restaurace.

Řemeslo: Cesta Franklin Barbecue
To, co odlišuje Aarona Franklina od ostatních pitmasterů, je jeho neochvějná oddanost dokonalosti. Franklin Barbecue se řídí pečlivým procesem, který začíná získáváním toho nejkvalitnějšího masa. Od hrudí po klobásy je každá ingredience pečlivě vybrána, aby byl zajištěn bezchybný konečný produkt. Nicméně je to samotný proces uzení, který skutečně ukazuje Franklinovu odbornost.

Franklinova podpisová technika zahrnuje kombinaci času, trpělivosti a přesnosti. Věří v to, aby maso promluvilo samo za sebe, aby se chutě přirozeně rozvinuly pomalým uzením nad dubovým dřevem. Výsledkem této metody je maso, které je křehké, šťavnaté a naplněné bohatou kouřovou chutí, která dráždí chuťové pohárky.

Catching Up With Aaron Franklin: Pitmaster is man of the hour - Food - The  Austin Chronicle

Brisket: Franklinova specialita
Mezi všemi delikátními pokrmy vyrobenými ve Franklin Barbecue je Brisket (hrudí) korunovační klenot. Franklinův přístup k brisketu zahrnuje jemnou rovnováhu mezi kořením, kouřem a kontrolou teploty. Každý brisket je pečlivě očištěn a okořeněn jednoduchým, ale chutným kořením, které zvýrazňuje přirozenou chuť masa.

Nízká teplota a pomalý proces vaření, udržovaný pečlivým řízením ohně, promění hrudí v mistrovské dílo. Hodiny trpělivosti jsou odměněny lahodnou kůrkou, kouřově růžovým prstenem (smoke ring) a texturou, která se rozteče v ústech. Není divu, že Franklinův brisket získal legendární status a přitahuje nadšence z celého světa.

How To Smoke Brisket Franklin BBQ - Recipes.net

Závěr: Odkaz vytesaný do kouře
Cesta Aarona Franklina od malého domácího grillmastera až ke grilovací hvězdě je důkazem jeho vášně, obětavosti a oddanosti svému řemeslu. Díky svým typickým technikám, úchvatným výtvorům vytvořil dědictví, které sahá daleko za zdi Franklin Barbecue. Ať už jste ostřílený pitmaster nebo nadšenec do grilování, jméno Aaron Franklin je ve světě grilování synonymem dokonalosti. Takže až si příště vychutnáte dokonale uzený brisket, pamatujte, že se oddáváte tradici, kterou jako jediný Aaron Franklin povýšil na uměleckou formu.

Aaron si ke všem svým grilovacím lahůdkám dělá vlastní BBQ omáčky a ty můžete ochutnat a objednat právě na našem eshopu www.saucy.cz. Ochutnejte omáčky od největší legendy za grilem!

Doporučené produkty3