Rychlé odesílání zásilek v Česku a na Slovensku 🚚             Nabízíme kvalitní řemeslné chilli omáčky 🔥             Největší výběr chilli omáček z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom místě 💥

Carolina Reaper

Carolina Reaper je v současnosti jednou z nejpálivějších chilli papriček na světě, která je známá svou extrémní pikantností. Základní informace o Carolina Reaper:

Carolina Reaper byla vyvinuta Edem Curriem, zakladatelem společnosti PuckerButt Pepper Company v Jižní Karolíně v USA. V roce 2013 byla v Guinessově knize rekordů oficiálně uznána jako nejpálivější chilli paprička na světě.

Carolina Reaper byla do roku 2023 držitelem Guinessovy knihy rekordů za nejvyšší hodnocení Scoville Heat Unit (SHU) ze všech chilli papriček. V průměru je to přes 1,6 milionu SHU a u jednotlivých paprik byly zaznamenány hodnoty přes 2,2 milionu SHU. Úroveň pálivosti je výrazně vyšší než u dříve slavných Bhut Jolokia (Ghost Pepper) a Trinidad Moruga Scorpion.

Carolina Reaper má výrazný vzhled, který se vyznačuje jasně červenou barvou a hrubou hrbolatou strukturou. Má poněkud protáhlý tvar se špičatým ocasem, který připomíná štíry.

Navzdory své extrémní pikantnosti má Carolina Reaper ovocnou a sladkou chuť. Kvůli jejímu intenzivnímu palu však může být pro mnoho lidí náročné plně ocenit její chuť.

Carolina Reaper se při vaření používá velice střídmě kvůli jejímu extrémnímu palu. Často se přidává do pálivých omáček, sals a kořeněných jídel.. Získala si oblibu mezi milovníky chilli, kteří hledají maximální pikantní zážitek.

Při manipulaci s Carolina Reapers se doporučuje extrémní opatrnost. Oleje z papriky mohou způsobit podráždění pokožky a intenzivní pocity pálení. Při manipulaci s těmito paprikami doporučujeme nosit rukavice a nedotýkat se citlivých míst, jako jsou oči.

Carolina Reaper si získala široké uznání a popularitu v komunitě nadšenců chilli papričky. Její extrémní pálivost z ní udělala velmi vyhledávanou chilli papričku pro ty, kteří rádi testují svou toleranci a výdrž v pálivém jídle.

Carolina Reaper je často uváděna v chilli výzvách a soutěžích, kde se jednotlivci pokoušejí konzumovat pokrmy obsahující chilli nebo dokonce sníst samotné chilli papričky.

Omáčky co obsahují Carolina Reaper koupíte zde.