Rychlé odesílání zásilek v Česku a na Slovensku 🚚             Nabízíme kvalitní řemeslné chilli omáčky 🔥             Největší výběr chilli omáček z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom místě 💥

Historie Huy Fong Foods - nejznámějšího výrobce Srirachi na světě.

Firma Huy Fong Foods je americká potravinářská společnost specializující se na výrobu chilli omáčky a dalších produktů. Byla založena v roce 1980 vietnamským podnikatelem Davidem Tranem.

David Tran byl původně majitelem malé továrny na výrobu chilli omáček ve Vietnamu. V roce 1978, během dramatického politického vývoje ve Vietnamu, se David Tran rozhodl s rodinou opustit zemi. Po několika měsících strávených na moři přistál v roce 1980 v Los Angeles v Kalifornii.

Po příchodu do Spojených států si David Tran uvědomil, že mu v Americe chybí chuť autentické vietnamské chilli omáčky, kterou byl zvyklý konzumovat. Proto se rozhodl založit vlastní firmu, která by vyráběla chilli omáčku pod značkou Huy Fong Foods.

Huy Fong Foods získala své jméno podle názvu lodi, kterou David Tran a jeho rodina používali během útěku z Vietnamu. Prvním produktem, který společnost nabízela, byla chilli omáčka s názvem "Sriracha", která se stala jejich nejslavnějším a nejpopulárnějším produktem. Je to světoznámá omáčka s kohoutem.

Společnost Huy Fong Foods rychle získala popularitu a uznání pro svou vysokou kvalitu a autentickou chuť svých produktů. Sriracha omáčka s kohoutem se stala oblíbená nejen mezi asijskými komunitami, ale také mezi širokou veřejností a šéfkuchaři po celém světě.

Dnes je Huy Fong Foods jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších firem v oblasti chilli omáček. Jejich produkty jsou vyváženy do mnoha zemí a Sriracha omáčka se stala ikonickou značkou. Společnost si udržuje svou původní filosofii výroby autentických a kvalitních produktů bez použití umělých konzervantů a přísad.

Už dávno to ale není taková rarita, jaká bývávala. My tuto omáčku nenabízíme, protože se soustředíme na malosériovou výrobu a nechceme prodávat průmyslově vyráběné omáčky. Jako mnohel lepší alternativu za Srirachu od Huy Fong nabízíme vymazlenou Srirachu od Sauce Shop z anglie, která je ta nejlepší Sriracha, jakou jsme kdy ochutnali. Rozhodně stojí za zkoušku, na žádnou jinou Srirachu potom už ani nepomyslíte.

Doporučené produkty1