Rychlé odesílání zásilek v Česku a na Slovensku 🚚             Nabízíme kvalitní řemeslné chilli omáčky 🔥             Největší výběr chilli omáček z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom místě 💥

Jak zhubnout s chilli omáčkami?

Chcete zhubnout, nevíte jak na to a slyšeli jste, že po snědení chilli papriček vám pujdou kila dolů úplně samy? To jste úplně vedle. Látka kapsaicin, kterou obsahují chilli papričky a která způsobuje jejich pal je sice svým způsobem zázračná, ale je teprve v procesu výzkumu. Ten nejpovolanější a nejznámější pěstitel chilli papriček na světě - Ed Currie pěstuje svoje super pálivé odrůdy právě pro výzkum kapsaicinu a jeho pozitivním vlivu na léčbu rakoviny. To je ale stále na začátku. Sama od sebe vás tato látka nespasí. Chilli papričky jsou bohaté na řadu vitaminů a minerálů, zejména vitamin C, vitamin A, železo, ale také celé spektrum vysoce prospěšných antioxidantů. Nejcennější látkou však stále zůstává kapsaicin. Podle studie z roku 2014, kterou vedli maďarští vědci s několika stovkami účastníků, má kapsaicin výrazné protizánětlivé účinky, které se projevují jak u zdravých, tak u nemocných jedinců. Studie peruánských vědců z roku 2015 zase ukázala, že sloučenina má dobrý vliv na zažívací systém, pomáhá chránit žaludek a působí proti tvorbě žaludečních vředů.

Na otázku, zda chilli podporuje hubnutí, můžeme dát jednu krátkou a jednu dlouhou odpověď. Ta krátká zní: ano. V té dlouhé pak máme pár poznámek ke skutečné efektivitě. Kapsaicin má pozitivní vliv na energetický metabolismus a urychluje spalování, nicméně, stále funguje jen jako jakýsi doplněk, jeden malý střípek celé skládačky. Podle studie publikované americkými vědci v roce 2011 chilli sice skutečně podporuje termogenezi, přispívá k oxidaci tuků a urychluje metabolismus. Tyto hodnoty ovšem nejsou nikterak závratné – konzumace gramu kapsaicinu zvýšila podle studie energetický výdej zhruba o 10 kcal v řádu hodin. Když tedy za den slupnete pár hodně ostrých chilli papriček, metabolismus urychlíte, ale vzhledem k průměrnému energetickému výdeji dospělého člověka (2000 kcal), vás to nijak nevytrhne. Co možná bude při dietě víc nápomocné, jsou pozitivní účinky chilli papriček na trávení a na snížení chuti k jídlu.

Proč vám sem ale tohle všechno píšeme? Základem zdravého těla je zdravá strava. Jsme to, co jíme. Spousta z nás, rozežraných jedlíků když už se k nějaké dietě odhodláme, tak nám to jídlo nechutná, nepřijde nám zajímé a atraktivní. Zkuste si ale na každý salát, mdlé jídlo nebo cokoli, co vám pomůže splnit si sen o fit postavě a moc vám to nejede přidat jednu z omáček, které prodáváme! Naše omáčky nemají téměř žádnou kalorickou hodnotu, za to vám maximálně dochutí a zatraktivní každé jídlo. Přírodní chilli omáčky jsou skvělí pomocníci při vaší cestou za lepším já. S dobře vybranou chilli omáčkou, nebudete mít problém sníst žádné jídlo a ještě se budete na každou porci moc těšit. 

Zde vydíme opravdovou přidanou hodnotu pálivých chilli omáček při hubnutí - dochucením a doladěním dietních jídel s naprostým minimem přidaných kalorií. Začněte žít zdravěji už teď a pojďte si vybrat takové chilli omáčky, jaké budou přesně podle vašeho gusta.

Doporučené produkty8