Rychlé odesílání zásilek v Česku a na Slovensku 🚚             Nabízíme kvalitní řemeslné chilli omáčky 🔥             Největší výběr chilli omáček z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom místě 💥

Pepper X - nová nejpálivější chilli paprička na světě?

Pepper X je vysoce účinná odrůda chilli papričky známá pro svou extrémní pikantnost. Vyvinul ji Ed Currie, tvůrce Carolina Reaper, který byl až do představení Pepper X držitelem Guinessovy knihy rekordů pro nejpálivější chilli papričku na světě.

Pepper X byla odhalena v roce 2017 a získala významnou pozornost díky své mimořádné úrovni pálivosti. Podle laboratorních testů má průměrné hodnocení Scoville Heat Unit (SHU) přes 3 miliony SHU, přičemž jednotlivé papričky se měří ještě výš. Pro představu, Carolina Reaper má průměrně kolem 1,5 milionu SHU.

Intenzivní pálivost Pepper X je připisována její vysoké koncentraci kapsaicinu, sloučeniny zodpovědné za pálení spojené s chilli papričkami. Scovilleova stupnice se používá k měření pálivosti paprik, přičemž vyšší hodnocení SHU znamená větší pálivost.

Pepper X má jedinečný vzhled, vyznačuje se vrásčitou a hrbolatou pokožkou, která začíná zeleně a nakonec dozrává do zářivě červené barvy. Jedná se o hybridní papriku vzniklou křížením dvou výjimečně pálivých odrůd chilli papriček.

Je důležité si uvědomit, že Pepper X je extrémně pálivá a nedoporučuje se pro nezkušené jedlíky chilli. Konzumace této papričky může způsobit intenzivní pocity pálení, pocení a dokonce i fyzické nepohodlí. Obvykle se používá střídmě při vaření nebo se přidává do pálivých omáček pro ty, kteří mají rádi extrémní pálivost.

Pepper X významně zasáhla do komunity milovníků  chilli papriček, přičemž mnoho nadšenců chilli a milovníků pikantního touží zažít jeho ohnivou sílu. Vzhledem k její relativní vzácnosti a problémům spojeným s jejím pěstováním však Pepper X nemusí být snadno dostupná na běžných trzích.