Rychlé odesílání zásilek v Česku a na Slovensku 🚚             Nabízíme kvalitní řemeslné chilli omáčky 🔥             Největší výběr chilli omáček z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom místě 💥

Proč nám z ostrého jídla teče z nosu?

Všechno to souvisí s evolucí. Rostliny produkující chilli papričky chtějí zabránit tomu, aby jejich plody sežrali savci, jako jsme my, a proto vyvinuly látku kapsaicin. Ten maximálně dráždí sliznice, aby savci opětovně nesežrali papričky rostliny. Chilli paprika ve skutečnosti nezpůsobuje poškození tkání sliznic, ale aktivuje nervové receptory, které detekují pálení. Ty vyšlou signál a přimějí váš nos k produkci většího množství hlenu, který chrání vaše dutiny.

Ale ani přes tenhle falešný pálivý trik rostlin chilli paprik se jim nepodařilo odradit všechny savce od jejich konzumace. My jsme se přes všechno to popotahování a trpění stali fanoušky této pikantní záležitosti. Pokud máte po přečtení tohoto článku chuť si otestovat vaší produkci nudlí, doporučujeme mrknout na extrémně pálivé omáčky.