Rychlé odesílání zásilek v Česku a na Slovensku 🚚             Nabízíme kvalitní řemeslné chilli omáčky 🔥             Největší výběr chilli omáček z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom místě 💥

Severní Amerika: Přijetí tradičního Tabasca a dalších...

Omáčka Tabasco se vyrábí z papriček Tabasco (Capsicum frutescens), které zrají několik let v dřevěných sudech, než se smíchají s octem a solí. Výsledkem je ohnivá, pikantní omáčka, která dodává jedinečný šmrnc bezpočtu jídel. Omáčku Tabasco, kterou původně vytvořil Edmund McIlhenny v polovině 19. století na ostrově Avery v Louisianě, od té doby vyrábí a celosvětově distribuuje společnost McIlhenny Company.

V Severní Americe, zejména v jižních státech, byla omáčka Tabasco přidána do různých tradičních jídel. Mezi oblíbené příklady patří:

Cajunská a kreolská kuchyně: Louisiana je známá svými charakteristickými cajunskými a kreolskými kuchyněmi a omáčka Tabasco je klíčovou složkou mnoha jejich klasických jídel. Gumbo, jambalaya, étouffée, červené fazole a rýže často obsahují pikantní chuť Tabasco, která zvýrazní jejich chuť.

Tex-Mex Delights: V jihozápadních Spojených státech převládá Tex-Mex kuchyně. Tex-Mex pokrmy jako enchiladas, tacos a chili con carne se často podávají s lahvičkou Tabasca na stole, což hostům umožňuje přidat pikantnost podle svých preferencí.

Pokrmy z mořských plodů: V pobřežních oblastech Severní Ameriky, zejména v místech, jako je Maryland a oblast Chesapeake Bay, je omáčka Tabasco oblíbenou přílohou k mořským plodům, jako jsou ústřice, krabí koláče a pokrmy z krevet.

Oblíbené snídaně: Tabasco lze také nalézt na mnoha snídaňových stolech po celé Severní Americe. Dodává pikantní nádech vajíčkům, snídaňovým párkům a koktejlům Bloody Mary, které jsou známé svou pikantností.

Kromě tradičního použití se omáčka Tabasco stala také všestrannou ingrediencí v současné kuchyni a inspiruje kuchaře k experimentům s novými kombinacemi chutí. Lze jej použít jako marinádu na maso, omáčku na pizzu a saláty a dokonce i do dezertů, jako jsou čokoládové lanýže pro překvapivé zpestření.

V posledních letech, kdy se globální trendy v oblasti potravin staly dobrodružnějšími, zaznamenala Severní Amerika také nárůst zájmu o další pálivé omáčky a koření na bázi chilli z různých oblastí a kultur. Patří mezi ně mexické salsy, karibské pálivé omáčky a asijské chilli pasty, které si našly cestu do severoamerických kuchyní a restaurací a přidávají další možnosti chuti a komplexnosti kulinářské krajině regionu.

Závěrem lze říci, že omáčka Tabasco zůstává oblíbenou a ikonickou ingrediencí v severoamerické kuchyni, představuje kontinentální tradice a ochoty zkoumat a začleňovat nové chutě z celého světa.

Nejoblíbenější Americké omáčky i s Tabascem zakoupíte u nás na www.saucy.cz

Doporučené produkty4