Rychlé odesílání zásilek v Česku a na Slovensku 🚚             Nabízíme kvalitní řemeslné chilli omáčky 🔥             Největší výběr chilli omáček z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom místě 💥

Chlazení piva ledem, jednoduše.

Pálivé omáčky a studené pivo? To je dokonalá kombinace, kterou v Saucy milujeme. Proto jsme se rozhodli přidat do nabídky našich chilli omáček tento geniálně jednoduchý systém na chlazení celé basy piva. Je to originál z Německa a nejen že funguje a pivo vychladí za 30 minut, také to skvěle zahájí konverzaci před plánovanou párty.

Komu se ještě nestalo, že měl doma oslavu, párty nebo grilovačku a po přípravě občerstvení mu lednici praskala ve švech a neměl kam dát vychladit pivo? Dát 3 kousky do lednice prostě nestačí. Má to ale jednoduché řešení - led. Velkou kostku ledu. Eisblock je forma na led, která vám udělá takovou kostku ledu co perfektně padne na celou basu piv a do 30 min je vychladí o 10°C.

Forma na led Eisblock nevyžaduje díky svým rozměrům 33 cm x 25 cm x 6 cm nějaké extra velké místo v mrazáku. Vejde se i do lednic s malým mrazákem. Až voda zmrzne, tak jen opatrně vyndáte led a položíte na basu s pivem. Díky přímému kontaktu ledu s lahví se pivo ve velmi krátké době vychladí do příjemně studené pitelné teploty.

Jak led pomalu taje, klouže po flaškách díky kónickému tvaru hrdla a zůstává vždy v kontaktu s flaškou a nevzniká mezi nima vzduchová mezera. Tající voda stéká po láhvi a tím ještě zvyšuje chladicí účinek.

Trocha fyziky: Hustota tekutiny, která se chladí v hrdle láhve (pravděpodobně piva, ale dá se použít s každým nápojem), se ochlazováním zvyšuje a tím klesá na dno lahve. Pití tak v láhvi  cirkuluje a rovnoměrně chladne.

Po 30 až 60 minutách led dosedne na přihrádky basy (úspěšné chlazení mezi 10° až 15°). Vytvoří se pak mezi hrdlem láhve a ledem mezera se studeným vzduchem. Ta izoluje láhev a udrží ji dlouho chladnou a zabrání jejímu opětovnému zteplání. Také zpomaluje tání ledu.

Pokud ledový blok při zmrznutí praskne, můžete obě půlky klidně stále používat. Na basu padnou. Lepší je ale prasklinu naplnit studenou vodou nechat krátce zamrznout.