Rychlé odesílání zásilek v Česku a na Slovensku 🚚             Nabízíme kvalitní řemeslné chilli omáčky 🔥             Největší výběr chilli omáček z Hot Ones show a Mr. Kubelík show na jednom místě 💥

Seznam nejpálivějších chilli papriček na světě: Ohnivá cesta skrz Scovilleho stupnici pálivosti - 🔥 Pálivost - 5/5

Připravte se na vzrušující dobrodružství do světa pálivosti a objevte ty nejpálivější chilli papričky, jaké lidstvo zná. Od mírně pikantních až po nebezpečně pálivé, tyto papričky mají sílu, která donutí i ty nejodvážnější nadšence chilli, aby sáhli po sklenici mléka. Přidejte se k nám a prozkoumejte stupnici nejpálivějších papriček na celém světě podle Scovilleovy stupnice!

 1. Pepper X (Scovilleova stupnice: 2 693 000 SHU)
  Nově zvolená královna pálivých chilli papriček. Tuto papričku opět vypěstoval Ed Currie, který stojí i za Carolina Reaper. Bohužel pro nás, Ed si semínka a papriky Pepper X velice hlídá a zatím nemá v plánu dát je veřejnosti volně k pěstování. Jediná šance jak Pepper X ochutnat je v jeho chilli omáčkách.
 2. Carolina Reaper (Scovilleova stupnice: 1 641 183 až 2 200 000 SHU)
  Carolina Reaper kraluje ve světě pálivosti chilli. Díky Scovilleo skóre, které může přesáhnout 2,2 milionu SHU, není tato chilli paprička pro slabé jedince. Pochází z Jižní Karolíny, USA, její ovocná a kouřová chuť je doprovázena intenzivním peklem, které přetrvává dlouho po konzumaci.
 3. Trinidad Moruga Scorpion (Scovilleova stupnice: 1 200 000 až 2 009 231 SHU)
  Trinidad Moruga Scorpion, pocházející z karibského státu Trinidad a Tobago, se může pochlubit spalujícím žárem, který může přesáhnout až 2 miliony SHU. Tato paprička, známá pro svůj vrásčitý vzhled a ovocné podtóny, je oblíbenou volbou mezi milovníky extrémní pálivosti, kteří hledají pořádné chilli vzrušení.
 4. 7 Pot Douglah (Scovilleova stupnice: 923 889 až 1 853 936 SHU)
  7 Pot Douglah, také označovaný jako Chocolate 7 Pod, se může pochlubit tmavým, čokoládovým vzhledem a neúprosnou pálivostí, která může dosáhnout téměř 1,9 milionu SHU. Tato paprika, původem z Trinidadu a Tobaga, dodává každému pokrmu silný punc.
 5. Bhut Jolokia, Ghost Pepper (Scovilleova stupnice: 855 000 až 1 041 427 SHU)
  Bhut Jolokia, pocházející ze severovýchodních oblastí Indie, běžně známá jako Ghost Pepper, byla kdysi nejpálivější papričkou na světě. Navzdory tomu, že je překonána novějšími konkurenty, její kouřová a lehce nasládlá chuť zůstává oblíbenou mezi odvážnými jedlíky chilli.
 6. Naga Viper (Scovilleova stupnice: 900 000 až 1 382 118 SHU)
  Naga Viper, impozantní směs Naga Morich, Ghost Pepper a Trinidad Scorpion, byla jednou prohlášena za nejpálivější papričku na světě. Její pálivost přesahuje 1,3 milionu SHU a její chuťový profil představuje ovocné a květinové tóny.
 7. Habanero Pepper (Scovilleova stupnice: 100 000 až 350 000 SHU)
  Habanero, dobře známé ve světě chilli papriček, přináší intenzivní pálivost v rozmezí od 100 000 do 350 000 SHU. Roste se v různých barvách, jeho ovocná chuť a snesitelná úroveň pálivosti z něj činí oblíbenou volbu pro nadšence pikantních chutí.

Od spalující bolesti způsobenou Carolina Reaper až po chuťově intenzivní Habanero. Všechny chilli papričky předvádějí vzrušující svět ohnivých chutí. Při procházení Scovilleovy stupnice nezapomeňte se všemi chilli papričkami zacházet opatrně a respektovat jejich silnou pálivost. Ať už hledáte kulinářskou výzvu nebo odvážné chuťové dobrodružství, objevování těchto nejpálivějších chilli papriček nepochybně zanechá nezapomenutelný zážitek pro vaše chuťové pohárky.

Ochutnejte omáčky, keré obsahují právě tyto nejpálivější papričky na světě.